Gražus ir stilingas būstas
Kiekvienas norime, kad mūsų būstas atrodytų gražiai ir stilingai. Todėl plikas sienas stengiamės paįvairinti peizažais, natiurmortais ar kitomis mums brangiomis nuotraukomis. Tačiau persistengti nederėtų. Privalu žinoti, kaip išdėstyti norimus vaizdus, kad jie suteiktų ir jaukumo, ir malonių prisiminimų, ir skatintų vaizduotę.
Fotopaveikslų ar nuotraukų derinys ant sienų priklauso nuo buto, kuriame gyvenate, ir, žinoma, šeimininko skonio. Tad, prieš puošdami sienas, privalome apgalvoti visą derinį. Jeigu visgi kyla abejonių, pamėginkite tai atvaizduoti ant popieriaus – nedidelis eskizas tikrai padės rasti geriausią variantą.
Didelėje svetainėje labai tiks ryškios spalvos. Gražiai atrodo fotografija pakabinta virš sofos. Tačiau fotopaveikslus reiktų derinti prie kambario interjero stiliaus. Šviesiai, pastelinių spalvų svetainiai tinka modernesnės, abstrakčios, kelionių ar juodai baltos fotografijos. Rėmeliai parenkami neplatūs - aliuminiai, natūralaus medžio ar spalvoto lengvo plastiko. Senovinio su antikvariniais baldais interjere derėtų peizažai, šeimos portretai, natiurmortai su masyviais auksiniais ar sidabriniais rėmais.
Miegamajame labiausiai derės peizažai ar gėlių puokštės. Kadangi šioje patalpoje vyrauja ramybės atmosfera, netiktų tamsios ir kontrastingos spalvos.
Virtuvėje tiktų natiurmortai ar iškylų vaizdai, nes ši patalpa skirta šeimininkėms. Čia nė kiek nepakenks ryškios bei kontrastingos spalvos.
Kaip papuošti vaikų kambarį, sudėtingas klausimas, nes vaikų norai ir požiūris į aplinką dažnai keičiasi. Tad sienų puošmenas reikėtų keisti pagal vaikų norus - maždaug kas dvejus trejus metus. Vaikų kambarį rekomenduojama paįvairinti jų pačių fotografuotomis nuotraukomis, gamtos, gyvūnų, sporto ar kito jų pomėgio vaizdais. Taip pat tiktų kabinti fotopaveikslus su vaikais užfiksuotais svarbiomis gyvenimo akimirkomis (gimtadienių, išvykų, žaidimų). Jiems tai tikrai patiks.
Nepamirškite atsižvelgti į kambario dydį. Jeigu jūsų kambarys yra erdvus, tiks didelis paveikslas, siekiantis 70 cm ir daugiau. Mažoje erdvėje stenkitės kabinti mažesnius, maždaug po 20 cm ilgio kūrinius. Patariame juos grupuoti po du-tris vienetus.
Atkreipkite dėmesį, kad vertingiausi paveikslai būtų matomiausioje ir geriausiai apšviestoje vietoje. Nepamirškite, kad raminamos jėgos turi upokšniai, šaltiniai ar kiti su vandeniu susijusios fotografijos, kad harmonijos ir ramybės teikia orchidėjų, ramunių žiedai. Įrodyta, jog vaikų nuotraukos suteikia teigiamos energijos – raskite vietą ir kabinkite jas.
Jokiame vadovėlyje neaptiksite griežtų taisyklių, kaip ir kur ant sienų fotopaveikslus ar nuotraukas.Tai priklauso nuo šeimininko skonio, stiliaus, charakterio, jo pomėgių. Pagalvokite: ar tiks paveikslas prie veidrodžio ar televizoriaus? Žinoma, ne. Paieškokite savęs – atsiversite ne tik šeimai, bet ir svečiams, kurie nustebs jūsų pasirinkimu.