Nekokybiška drobė atspausdinta pigiais kiniškais rašalais po 1-2 metų gali išblukti!!!
Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo namų ir biurų interjerų stilinga detalė - fotodrobė. Kad viliojančių pasiūlymų įvairovėje užsakovui būtų lengviau orientuotis, verta žinoti kai kuriuos niuansus.
Šiuo metu bene aktyviausiai spausdinimo ant drobės paslaugą siūlo reklamos agentūros. Dar visai neseniai jos orientavosi tik į stambius užsakovus ir net nesivargindavo dėl individualių užsakymų. Tačiau užklupęs ekonominis sunkmetis, drastiškai atsiliepęs daugeliui verslo šakų, privertė stambiuosius užsakovus gerokai sumažinti išlaidas reklamai, o smulkiuosius net ir visai jos atsisakyti. Reklamos rinkai susitraukus trečdaliu ir paaštrėjus reklamų agentūrų konkurencijai, šios suskubo plačiai skelbtis spausdinančios ant drobės aukščiausios kokybės profesionaliais spausdintuvais.
Ir iš tiesų dėl to ginčytis neverta. Jie tikrai profesionalūs. Tačiau yra vienas "bet". Ekosolventiniai spausdintuvai, skirti masinei reklamos gamybai, netinkami spausdinti aukštos kokybės reikalaujančiai fotografijai.
Ekosolventiniai spausdintuvai, skirti masinei reklamos gamybai, netinkami spausdinti aukštos kokybės reikalaujančiai fotografijai.
Štai dėl ko daugelis reklamos firmų vengia konkrečiai įvardyti, kuo ir ant kokios kokybės drobės spausdina nuotraukas, o tiesiog manipuliuoja pasisplėpdamos po žodžiais "specialus drobės audinys" ir "spausdinama specialia spausdinimo įranga", bei kuria internetinius puslapius skirtus drobės pardavimams, kuriuose nesimato jų pagrindinės veiklos. Kur pagrindinis akcentas yra nuolaidos dydis.
Tuo patikėję vietoje aukštos kokybės meninės fotografijos ant drobės, turinčios tapti Jūsų namų interjero akcentu ar net šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą, rizikuojate gauti nuotrauką, atspaustą daugiausia aštuonių spalvų plakatiniu spausdintuvu ant ant pigios, nekokybiškos ir net pavadinimo neturinčios drobės su pigiais kiniškais rašalais, tetinkamą pasikabinti tualete, laikinai užklijuoti skylę sienoje ar tiesiog padovanoti ne itin mėgstamam žmogui, kuri po kokių 1-2 metų paprasčiausiai gali išblukti.
Sąvoka „spausdinimo kokybė" yra ganėtinai realiatyvi: kas vienam atrodo nekokybiška, kito gali būti įvertintas kaip netgi labai puikus darbas. Reklamos gamintojai pasistengs Jums išaiškinti, kad geresnės kokybės niekur nerasite. Kaip tame anekdote kai naujasis rusas dovanai nupirkęs Stradivarijaus „barabaną“, sužinojęs, kad garsusis meistras gamino tik smuikus, grižo aiškintis kodėl taip ji apgavo. Apsukraus pardavėjo atsakymas buvo paprastas: "Smuikus Stradivarijus dare žiopliams, o tikriems bachūrams jis gamino barabanus“.
Bet pamatęs tikrai kokybiškai ant drobės atspausdintą fotografiją žmogus
Kokybė neįmanoma be:
1. 12 - os spalvų spausdintuvo,
2. Originalių rašalų,
3. Aukštos kokybės natūralios drobės.
tikrai nebenorės reklamos gamintojų brukamo „barabano“ – sintetinės „ceratos“ ant sienos.
Lietuvoje kol kas tik keletas imonių naudoja tinkamą spausdinimo techniką. Norėdami gauti tikrai kokybišką fotopaveikslą turėtumėte pasidomėti ant ko ir su kuo bus atspausdinta Jūsų fotografija. Specialiai joms skirti pigmentiniai spausdintuvai (šiuo metu lyderiai yra „Canon“ ir „Epson“). Jie naudoja dvylika spalvų, todėl tik taip įmanoma išgauti tikrai labai aukštą spalvų ir pustonių spausdinimo kokybę. Rinkitės 100 % natūralią žinomų gamintojų drobę ("Intelicoat", "Harman", "Canon", "Epson", "HP" ir kt.) ir originalius rašalus. Tinkamas pasirinkimas Jums užtikrins, kad turesite gražų ir kokybišką fotopaveikslą, suteiksiantį Jūsų būstui ar ofisui jaukumo ir papildomų spalvų.
O štai keletas internete rastų reklaminių "perliukų" apie drobę:
"Nuotraukas gaminame ant aukščiausios kokybės natūralios medvilnės drobių. Jos yra pusiau blizgios, todėl papildomai lakuoti nereikia, o spalvos atrodo sodrios, natūralios."
"Mes naudojame labai kokybišką drobę todėl jos lakuoti nereikia."
Šie teiginiai atskleidžia visišką nesuvokimą nei apie drobės rūšis, nei apie lakavimą. Taip, drobės nėra būtina lakuoti. Tačiau ji lakuojamos ne dėl to, kad yra nekokybiška ar siekianti išgauti blizgesį. Drobės lakuojamos tam, kad lako sluoksnis apsaugotų drobės paviršių nuo subraižymo, pirštų atspaudų ir kitų teršalų. Dėl antistatinių lako savybių prie drobės nekimba dulkės. Lakas yra atsparus UV spinduliams. Taip pat užtikrina, kad atspaudo nepaveiks ore esančios jam kenksmingos medžiagos (pavyzdžiui, ozonas, turintis didelę įtaką pigmento blukimui). Taigi, drobės lakavimas beveik dvigubai padidina laikotarpį, kurio metu atspaudo spalvos liks nepakitusios. NULAKUOTOS DROBĖS NEPRADEDA BLIZGETI, tik tamsiose vietose atsiranda švelnus šilkinis spindesys. Taip pat nulakavus drobę vaizdas tarytum tampa "gilesnis", tai labiausia pastebima juodai baltose fotografijose.
"Rinkitės sintetinę drobę, jei norite spausdinti daug smulkių detalių."
Net ir pačios smulkiausios detalės ant KOKYBIŠKOS natūralios drobės atsispausdina kuo puikiausiai.
„Natūrali drobė sugeria spalvas“.
Tai tik dar viena nesąmonė. Spausdinant ant KOKYBIŠKOS natūralios drobės, spalvos išlieka tikslios ir ryškios, tolygūs pustonių perėjimai, išraiškingi juodos ir baltos spalvų kontrastai.
„Musų spausdintuvas labai kokybiškas, jo kalibruoti nereikia, spalvos gaunasi ypatingai ryškios ir sodrios“.
Nekalibruojamas spausdintuvas, galima sakyti, visada spausdina automatiniu režimu, tačiau kiekvienas drobės audinys turi nežymų atspalvį, kuris lemia nuotraukos kokybę. Fotografija drobėje gali atsispausdinti "šaltesniu" arba "šiltesniu" atspalviu.
Norintieji daugiau sužinoti arba padiskutuoti šiomis temomis, rašykite [email protected] arba skambinkite 8 614 03123